Pazar, 26 Eylül 2021 20:56

3. Olağan Genel Kurulu Sonucu

Yazan

 08/09/2021 tarihi Saat: 20:00 da başlayan 3. olağan kurulumuz tamamlanmıştır. Göreve seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

                                                     YÖNETİM KURULU

 

  Asil Üyeler   Yedek Üyeler
1. İbrahim SOYTÜRK 1. Hüdaver YILDIRIM
2. Osman ŞAHİN 2. Kamil EKEN
3. Osman YİĞİTBAŞI 3. İsa İŞLEK
4. Mevlüt ALTUNTAŞ 4. Sedat SARIÇİÇEK
5. Veli SELÇUK 5. Hasan EKEN
6. Abdurrahman İNANIR 6. Mahmut İZER
7. Mustafa EKEN 7.

Servet ÖZDEMİR

 

                                                       DENETİM KURULU

 

 

  Asil Üyeler   Yedek Üyeler
1.   Ahmedi Mahmut ÖZUĞURLU 1. Bekiri Vefa ŞAHİN
2. Fatih ÖZDEMİR 2. Musa ODABAŞI
3. Hidayet KAPLAN 3. Fatih EROĞLU

          

Salı, 21 Eylül 2021 05:44

2021 Burs Başvuruları Başladı.

Yazan
Derneğimiz 7. yılında da burs vermeye çalışacaktır. Burs başvurusunu sadece Küçükmuhsine Köylüler yapabilirler.
 
Derneğimize Burs başvurusu yapmak arkadaşlar ekteki formu mavi veya siyah tükenmez kalemle doldurup, Öğrenci belgesi ve banka IBAN Numaraları ile birlikte aşağıda vereceğim adrese elden yada kargo ile en kısa sürede ulaştırmanız gerekmektedir. Bu dilekçeler olmadan burs başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 
Geçen sene burs alan öğrencilerimizin yeniden öğrenci belgesi göndermeleri gerekmektedir. Öğrenci belgeleri yeni sınıflarını gösterecektir.
 
4 yıllık Fakülte ve Konya dışı öncelikli olarak değerlendirilecektir.
 
Burs ödemelerimiz Kasım Ayında başlayacaktır.
 
Başvurular için son tarih 20 Ekim 2021 
 
Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
 

Adres

Maravı Orman Ürünleri

Osman ŞAHİN

Horozluhan Mah. Karatay Sanayi Ek Blokları Saraycık Sok. No:129 Selçuklu / Konya

 

Öğrenci belgelerini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine veya 05054761272 nolu telefona whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

Perşembe, 05 Ağustos 2021 21:30

3. Olağan Genel Kurul

Yazan

KONGRE TEBLİĞ TUTANAĞI

 

Küçükmuhsine Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulumumuz, 05.08.2021 tarihinde toplandı. Dernek 3. Olağan Genel Kurul Toplantısının aşağıda belirtilen gündemle 01.09.2021 tarihinde saat 20.00 da dernek merkezinde yapılmasına çoğunluk sağlanmaz ise 08.09.2021 tarihinde aynı yer ve saatte aynı gündemle toplanmasına ve üyelere yazılı olarak bildirilmesine oy birliği ile karar alındı.

Tüm üyelerimize tebliğ olunur.

 

 

                                                                     Mevlüt ALTUNTAŞ          

Küçükmuhsine Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı

 GÜNDEM             :

1- Açılış, Yoklama ve Divan Heyetinin Seçimi

2- Yönetim Kurulu faaliyet ve denetim raporunun okunması

3- Oluşacak yönetim kuruluna her türlü alım satım ile hibe ve bağışları kabul etme yetkisi verilmesi

4- Yönetim ile Denetim Kurullarının Seçimi ve Tahmini Bütçenin Kabulü

5- Dilek, temenniler ve Kapanış

Dernek Başkan'ı Mevlüt ALTUNTAŞ, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajı şu görüşlere yer verdi;

Hep birlikte bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevincini ve bereketini yaşıyoruz.

Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, bizi biz yapan değerlerin bir kez daha hatırlandığı özel günlerdir. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi duyguların zirveye ulaştığı bu kutlu günlerden mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Kardeşliğimizin güçlenmesi, aramızdaki dargınlıkların giderilmesi için bize tanınan fırsat günleri olan bayramları en anlamlı şekilde idrak etmeli, bayramı fırsat bilip uzun süredir görmediğimiz akrabalarımızın, eş, dost ve büyüklerimizin gönüllerini almalıyız. Kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bütün bu güzellikleri yaşarken elbette tedbirli ve dikkatli olmalı, maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami özen göstermeliyiz.

Sözlerime son vermeden önemli bir konuya da değinmek istiyorum. Önümüzde uzun bir bayram tatili var bu sebeple yakınlarını görmek için araçlarıyla yola çıkacak vatandaşlarımızın trafikte her zamankinden daha dikkatli olmalarını istirham ediyorum. Bayram sevincimiz üzüntüye dönüşmesin.

Bu vesile ile mübarek bayram vakitlerinin İslam Coğrafyasına huzur getirmesini ve tüm Müslüman mazlumlar için birer kurtuluş vesilesi olmasını diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Çarşamba, 14 Temmuz 2021 20:11

SMS sistemi hakkında önemli duyuru.

Yazan

Dernek Yönetim Kurulunca alınan karar neticesinde;

1. Cenaze mesajları bir kere atılacaktır. Cenaze sonrası atılacak mesajı bize cenaze sahibi Adını, Soyadını, Lakabını, Defin camisi mezarlığı ve zamanı yazıp atarsanız yanlış anlaşılmaların ve hataların önüne geçmiş oluruz. Defin camisi mezarlığı ve saati belli olmadan bize ulaşmayınız.
 
2. Cenaze mesajlarının gönderilme zamanları Sabah namazından sonra başlayıp Yatsı namazından sonra bitecektir. Bu zamanlar dışında mesaj gönderilmeyecektir. Bu zamanların dışında cenaze mesajı için aramayınız.
 
3. Birden fazla atılan mesajlar için ücret alınacaktır.

Dernek Yönetimi

Pazartesi, 26 Nisan 2021 22:33

Yusuf YAMAN'a yeni görev verildi.

Yazan

Daha önce makamında ziyaret ettiğimiz Hemşerimiz Yusuf YAMAN Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Taşra Atama Daire Başkanı olmuştur. Kendisine görevinde başarılar dileriz.

Perşembe, 24 Eylül 2020 15:01

Hemşerilerimizi tebrik ederiz.

Yazan

Muhammet Bedirhan Gülcan, Muhammet Bahadır Gülcan
Adli yargı hakim ve savcı adayı hemşerilerimizi tebrik ediyoruz.

Cumartesi, 29 Ağustos 2020 00:08

Niyazi Emrah ÇEREZ'e yeni görev

Yazan

Niyazi Emrah ÇEREZ 2,5 yıldır Müdürlük görevini yürüttüğü Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden, İl Tarım ve orman müdürlüğü Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı şube müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktadır. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.

Dernek Başkanı Mevlüt ALTUNTAŞ Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Altuntaş mesajında şu ifadelere yer verdi;

Sevgi, saygı ve kardeşlik atmosferinin yaşandığı bayram günleri İslam Alemi için özel günlerdir. Yardımlaşma, dayanışma ve yoksulların sevindirildiği Kurban Bayramı dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun tüm Müslümanları ortak duygularda buluşturan manevi bir gündür. Bu müstesna günler daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bayramı fırsat bilip uzun süredir görmediğimiz akrabalarımızı, eş ve dostlarımızı, yaşlılarımızı ve düşkünlerimizi ziyaret ederek onların gönüllerini almalıyız. Kırgınlıklarımız, dargınlıklarımızı ve küskünlüklerimizi unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız.

Bu mübarek vakitlerin İslam Coğrafyasına huzur getirmesini ve tüm Müslüman mazlumlar için birer kurtuluş vesilesi olmasını diliyorum. Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin hacları mübarek olsun. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara erişmeyi diliyorum.”

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını tamamlayıp, yepyeni umutlarla girdiğimiz Ramazan Bayramının ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam alemine  hayırlar getirmesini temenni eden Dernek Başkanı Mevlüt Altuntaş, “Yaşadığımız salgından dolayı Ramazanımızı biraz hüzünlü geçirdik. Bayramımızın huzur, sağlık, mutluluk ve bereketiyle gelmesini, birlik ve beraberlik içinde geleceğe umutla yürümemize vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu. 

 

Dernek Başkanı Mevlüt Altuntaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, umutların yeniden tazelendiği bir bayrama daha kavuşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu sevinç, heyecan ve mutluluğun yanı sıra dünyanın dört bir yanında zulüm, mağduriyet ve açlıkla imtihan edilen kardeşlerimiz sebebiyle her Ramazan yaşadığımız burukluğumuza bu yıl pandemi yüzünden yaşadığımız kayıplarımızın üzüntüsünü de ekledik. Koronavirüs salgını sebebiyle bu yılki mesajlarımız her zamankinden biraz farklı olacak; ‘Sevdiklerinizi, büyüklerinizi ihmal etmeyin’ diyemeyeceğiz mesela. Onların bayramını uzaktan kutlamak mecburiyetinde kalacağız. Ancak yine de bayramımızın, Müslümanlar ve tüm insanlık için gerçek anlamda bayram tadında ve havasında geçmesi için dua ediyoruz.

                                                                                                                                                            

Tüm bunların ışığında, hemşehrilerimin, ülkemin ve İslam Aleminin sevgi, kardeşlik, huzur ve sağlık içinde bir bayram yaşamalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Sağlıcakla kalın…" 

Page 1 of 8