Super User

Super User

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını tamamlayıp, yepyeni umutlarla girdiğimiz Ramazan Bayramının ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam alemine  hayırlar getirmesini temenni eden Dernek Başkanı Mevlüt Altuntaş, “Yaşadığımız salgından dolayı Ramazanımızı biraz hüzünlü geçirdik. Bayramımızın huzur, sağlık, mutluluk ve bereketiyle gelmesini, birlik ve beraberlik içinde geleceğe umutla yürümemize vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu. 

 

Dernek Başkanı Mevlüt Altuntaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, umutların yeniden tazelendiği bir bayrama daha kavuşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu sevinç, heyecan ve mutluluğun yanı sıra dünyanın dört bir yanında zulüm, mağduriyet ve açlıkla imtihan edilen kardeşlerimiz sebebiyle her Ramazan yaşadığımız burukluğumuza bu yıl pandemi yüzünden yaşadığımız kayıplarımızın üzüntüsünü de ekledik. Koronavirüs salgını sebebiyle bu yılki mesajlarımız her zamankinden biraz farklı olacak; ‘Sevdiklerinizi, büyüklerinizi ihmal etmeyin’ diyemeyeceğiz mesela. Onların bayramını uzaktan kutlamak mecburiyetinde kalacağız. Ancak yine de bayramımızın, Müslümanlar ve tüm insanlık için gerçek anlamda bayram tadında ve havasında geçmesi için dua ediyoruz.

                                                                                                                                                            

Tüm bunların ışığında, hemşehrilerimin, ülkemin ve İslam Aleminin sevgi, kardeşlik, huzur ve sağlık içinde bir bayram yaşamalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Sağlıcakla kalın…" 

Küçükmuhsine Dernek Başkanı Mevlü Altuntaş’ın mübarek Kadir Gecesi mesajı şöyle:

“Koronavirüs salgını sebebiyle buruk yaşadığımız mübarek Ramazan-ı Şerif’in sonlarına yaklaşırken Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiği, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi; rahmet pınarlarının coştuğu, Allah’ın af ve mağfirette sınır tanımayan cömertliğinin tüm kâinatı sardığı kıymetli bir gecedir.

Bizleri bu geceye kavuşturan rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Allah bizleri bu mübarek gecenin feyzinden ve bereketinden ziyadesiyle yararlananlardan eylesin.

İnsanoğlu, farklı tezahürü ile tarihte benzeri görülmeyen büyük bir imtihandan geçiyor. Dünya, koronavirüs salgını ile ölümüne bir mücadele içerisinde. Allah’ın yardımı ve lütfu, devletimizin aldığı tedbirler ile salgından en az zarar gören ülkelerin başında ülkemiz geliyor. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere mücadelede canla başla çalışan tüm görevlileri bu geceki dualarımızda unutmayalım.

Peygamber Efendimizin, başını rahmet, ortasını mağfiret, sonunu cehennemden kurtuluş olarak tanımladığı Ramazan ayına veda etmeye hazırlanıyoruz.

Kadir Gecesi’ni anlamına uygun idrak edip Ramazan’ın ödülü olan bayrama sağlıkla ulaşmayı niyaz ediyorum.

İçinde bulunduğumuz süreç gereği sosyal hayatta eskisi kadar özgür değiliz. Bu mübarek geceden hemen sonra bayram hazırlıkları başlayacak. Salgında yeni bir dalgalanmaya fırsat vermemek için alınan kararlara harfiyen uyalım inşallah.

Bu duygularla, şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecede edilecek duaların mazlum milletlerin kurtuluşuna; tüm dünyada sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.”

Pazartesi, 02 Mart 2020 06:28

Sabah Namazı Programlarımız

Pazar sabahları düzenlemiş olduğumuz Namaz buluşmalarından kareler.

Perşembe, 27 Şubat 2020 06:06

Başkan Altuntaş'ın Regaip Kandili Mesajı

İslam alemini Recep, Şaban ve Ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Dernek Başkanı Mevlüt ALTUNTAŞ da üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilini yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

İslam alemi olarak, üç ayların rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz diyen Dernek Başkanı Mevlüt ALTUNTAŞ mübarek gün ve gecelerin birlik, beraberlik ve dayanışma için değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek; "Rahmet gecelerini fırsat bilmeli, şiddeti besleyen, hayatı çekilmez hale getiren, samimiyeti zedeleyen, saygı, sevgi ve kardeşlik duygularını zayıflatan bütün tutum ve davranışları hayatımızdan çıkarmalıyız. Hayırlı ve yararlı işlerle iyiliklerimizi artırmalı, bizi biz yapan değerlerimizi kuşanarak gönül dünyamızı ve sosyal hayatımızı yeniden inşa etmeliyiz." dedi.

Perşembe, 19 Aralık 2019 12:17

Tahir Elgün Bey'i Ziyaret ettik

Dernek yönetimimizden Dernek Başkanımız Mevlüt ALTUNTAŞ Bey başkanlığında Osman ŞAHİN, İbrahim SOYTÜRK ve Abdurrahman İNANIR Beyler Ankara'daki hemşehrilerimizi ziyarete gittiler. Hemşehrimiz RAY Meal sahibi Tahir ELGÜN Bey'i makamında ziyaret ettiler. Derneğimiz ve köyümüz hakkında istişarelerde bulundular. Derneğimiz adına hediyemizi takdim ettiler. Hemşehrimize görevinde başarılar dileriz.

Dernek yönetimimizden Dernek Başkanımız Mevlüt ALTUNTAŞ Bey başkanlığında Osman ŞAHİN, İbrahim SOYTÜRK ve Abdurrahman İNANIR Beyler Ankara'daki hemşehrilerimizi ziyarete gittiler. Hemşehrimiz Tarım ve Orman Bakanlığı Mühendisi Yusuf Yaman Bey'i makamında ziyaret ettiler. Derneğimiz ve köyümüz hakkında istişarelerde bulundular. Derneğimiz adına hediyemizi takdim ettiler. Hemşehrimize görevinde başarılar dileriz.

Dernek yönetimimizden Dernek Başkanımız Mevlüt ALTUNTAŞ Bey başkanlığında Osman ŞAHİN, İbrahim SOYTÜRK ve Abdurrahman İNANIR Beyler Ankara'daki hemşehrilerimizi ziyarete gittiler. Hemşehrimiz Ticaret Bakanlığı Ticaret Uzmanı Mehmet Emin Yiğitbaşı Bey'i makamında ziyaret ettiler. Derneğimiz ve köyümüz hakkında istişarelerde bulundular. Derneğimiz adına hediyemizi takdim ettiler. Hemşehrimize görevinde başarılar dileriz.

Dernek yönetimimizden Dernek Başkanımız Mevlüt ALTUNTAŞ Bey başkanlığında Osman ŞAHİN, İbrahim SOYTÜRK ve Abdurrahman İNANIR Beyler Ankara'daki hemşehrilerimizi ziyarete gittiler. Hemşehrimiz Sayıştay Bölüm Başkanı Üzeyir Gülcan Bey'i makamında ziyaret etiler. Derneğimiz ve köyümüz hakkında istişarelerde bulundular. Derneğimiz adına hediyemizi takdim ettiler. Hemşehrimize görevinde başarılar dileriz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Ercan Uslu Bey'i ve İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Serdal Baran Bey'i ziyaret ettik. Mahallemiz için görüş alışverişinde bulunduk.

Perşembe, 21 Kasım 2019 07:50

Niyazi Emrah Çerez Bey'i ziyaret ettik.

Meram İlçe Tarım Müdürü Niyazi Emrah Çerez Bey'i ziyaret ettik. Kendisine görevinde başarılar dileriz.

Page 1 of 18