Super User

Super User

Köyümüzün tarihi hakkında araştırma yapan canımız ciğerimiz Rahmetli Pambuk Mevlüt'ün oğlu Yüksek Lisans öğrencisi Ahmet Hüdai KELEŞ'in yaptığı çalışma köyümüzün sosyo-ekonomik durumu hakkında değerli bilgiler içeriyor. İyi okumalar.

Mahalle Muhtarımız Ali Eroğlu ve heyetine Dernek başkanımız ve temsilcilerimiz ile hayırlı olsun ziyareti yaptık. Hediyemizi takdim ettik. Verimli bir görüşme oldu. Köyümüz için birlikte çalışma kararı aldık. Katılan tüm heyete teşekkür ederiz. Görevlerinde başarılar dileriz.

Dernek Başkanı Mevlüt ALTUNTAŞ, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, "Berat Kandili günahların bağışlanması için bir fırsat ve kurtuluş gecesidir” dedi.

Ramazan ayının habercisi, Yüce Allah’ın engin af, mağfiret ve rahmetiyle dolu mübarek Berat Kandili’ni bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Başkan ALTUNTAŞ,“ Borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi manalara gelen bu değerli gece aynı zamanda bir fırsattır. Bu yüzden “Kurtuluş Gecesi’ anlamına gelen Berat Gecesini manevi iklimine uygun şekilde geçirmeli ve geçmişteki hatalarımız için bağışlanma dilemeliyiz. Ramazana çok az bir süre kala yaşadığımız Berat gecesi, yapılan iyiliklerin, yardımlaşma ve dayanışmanın karşılığını bulmasıdır. Üç ayların girmesiyle başlayan kurtuluşa yönelme çabası, bu gecede manevi duyguların zirveye erişmesi ile anlamlı hale gelir” dedi.


Her önemli gün ve geceyi iyilik ve güzellikleri yerine getirmek için bir fırsat kabul etmeliyiz diyen Başkan ALTUNTAŞ, “Bu gün ve geceleri birlik ve beraberliğimiz, akraba ve dostlarımızla bağlarımızı güçlendirmemiz, sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmemiz açısından iyi değerlendirmeliyiz. Toplumumuzu ayakta tutan bu dinamiklerdir. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi bu güzelliklere borçluyuz” dedi.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin yardıma muhtaçlara el uzatmak, fakiri doyurmak, güçsüzü kollamak için bu geceyi vesile kabul edeceğine inanıyorum diyen ALTUNTAŞ,“Birlikte kutlayacağımız Berat Kandilinin hepimiz için hayırlar getirmesi temennisi ile hemşehrilerimizin Berat Kandilini tebrik ediyorum” dedi.

Çarşamba, 17 Nisan 2019 07:41

Hanımlara Kahvaltı Programı

29 Nisan Pazartesi günü saat 10:00'da Dernek binamızda Bayanlara kahvaltı programımız vardır katılımlarınızı ikramlarınızı bekliyoruz kişi başı 15 TL dir.

Perşembe, 11 Nisan 2019 08:39

İftar Programımız

Geleneksel hale gelen iftar programımızı bu sende köyümüzde gerçekleştireceğiz. Tüm hemşehrilerimizin katılımlarını ve yardımlarını bekleriz.

Derneğimizin düzenlemiş olduğu Miraç Kandili programı yoğun katılım ile köyümüz yukarı camiinde yapıldı. Programda Sakal-ı Şerif ziyareti de yapıldı. Hemşehrilerimizin yoğun katılımı bizleri memnun etti. Kandil programı sonrası hemşehrilerimize çeşitli ikramlar yapıldı. Programımıza katılan Hocalarımız Mehmet Harun Sarıçiçek, Mehmet GÜNEŞ, İsmail ÖNDEN, Yavuz Selim CEYLAN, Hüseyin ÜNLÜ, Yukarı Camii imamızı Fatih Mehmet KESER ve Aşağı camii imamımız Ali BAŞTÜRK'e teşekkür ederiz.

Page 1 of 17