Basında Derneğimiz

Basında Derneğimiz (11)

Cumartesi, 02 Haziran 2018 12:00

İftar yemeğimiz yerel basında yer buldu

Yazan

Bu sene ilkini yapmış olduğumuz iftar programımız yerel basında yer aldı. İftarımıza maddi manevi destek veren herkese teşekkür ederiz.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 15:32

Şenliğimizin TRT Haber kanalında...

Yazan

10/07/2016 tarihinde yapmış olduğumuz şenliğimizin TRT HABER Televizyonundaki haber görüntüleri.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 14:00

Hakimiyet Gazetesindeki Şenlik Haberimiz

Yazan

Bu sene ikincisi düzenlenen Küçükmuhsine Köy şenliği Çayır mevkiisinde yapıldı.

4 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen şenlikte açılış konuşmasını Küçükmuhsine Köyü Dernek Başkanı İbrahim SOYTÜRK yaptı. Şenlik Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. Hocalarımız Enver YAMAN, İsmail Hakkı AKIN, Mehmet GÜLBOY, Mehmet SARIGÜL ve Mehmet Esat ÇEREZ'E teşekkür ederiz. Şenlik daha sonra protokol konuşmaları ile devam etti. Şenliğe Sayın AK Parti Milletvekilimiz Ömer ÜNAL Bey, Eski Milletvekilimiz Musa ERARICI Bey, Karatay İlçe Ziraat Müdürümüz Esat ALTUNTAŞ Bey, Harita Kadastro Şube Başkanı Fatih İŞCAN Bey, KOSKİ Müdürü İsmail Selim UZBAŞ Bey’ler katıldı. Şenlik Kaşık ekibi gösterisi, yarışmalar ve Yöresel oyunumuz Deveci gösterisi ile devam etti. Şenlik alanı girişinde Yöresel yemekleriz olan tandır ekmeği, tandır böreği, Su böreği, Kaymak Helvası, Yaprak Sarması, Tandırda Kuru Fasulye tanıtıldı, Ayrıca kökboyasından yapılan halılarımız ve halı tezgâhı şenlik alanın girişinde sergilendi. Şenliğe katılanlara Konya pilavı ikram edildi.


http://www.hakimiyet.com/ilceler/kucukmuhsineliler-2-senlikte-bulustu-h1209704.html

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 13:55

Memleket Gazetesindeki Şenlik Haberimiz

Yazan

Küçükmuhsineliler Şenlikte buluştu Bu sene ikincisi düzenlenen Küçükmuhsine Köy şenliği Çayır mevkiisinde yapıldı. 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen şenlik, Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı.

 

Yogun katılımın olduğu şenliğe, AK Parti Milletvekili Ömer Ünal, Eski Milletvekili Musa Erarıcı, Karatay İlçe Ziraat Müdürü Esat Altuntaş, Harita Kadastro Şube Başkanı Fatih İşcan, KOSKİ Müdürü İsmail Selim Uzbaş katıldı. Şenlik Kaşık ekibi gösterisi, yarışmalar ve Yöresel oyun olan deveci gösterisi ile devam etti. Yöresel yemeklerin tanıtıldığı şenlikte, kökboyasından yapılan halılar ve halı tezgâhları şenlik alanın girişinde sergilendi. Küçükmuhsineliler’ in hasret giderdiği misafirler Konya Pilavı ikram edilmesi ve çeşitli yöresel oyunların oynanması ile son buldu. Haber Merkezi

 

Fotogaleri için tıklayın

http://www.memleket.com.tr/kucukmuhsineliler-senlikte-bulustu-896494h.htm